ANKARA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Turizm Danışma Büroları

TURİZM DANIŞMA BÜROSU
Turizm danışma bürosu; bir destinasyon veya turistik bölgede turistlere bilgi ve rehberlik hizmetleri sağlayan bir kuruluştur. Bu tür bir ofis, turistlerin gezi planlarını yapmalarına, konaklama ve yeme içme seçenekleri hakkında bilgi edinmelerine, çeşitli etkinliklere katılmalarına yardımcı olur. Turizm endüstrisinin önemli bir parçası olarak ziyaretçilere daha keyifli ve bilinçli seyahatler için gerekli bilgileri sağlayarak yerel ekonomiye katkıda bulunurlar. Turizm danışma büroları; şehirlerde, havalimanlarında, tren istasyonlarında ve turistik bölgelerde yer alır.

Turizm danışma bürosu genellikle aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır:
Bilgilendirme: Turistlere destinasyon hakkında genel bilgiler verir. Bu bilgiler arasında yerel etkinlikler, turistik noktalar, tarihi ve kültürel mekânlar, hava durumu ve ulaşım seçenekleri yer alabilir.
Harita ve Rehberlik: Şehir haritaları, turistik rotalar ve rehberlik hizmetleri sunarak turistlerin dolaşımını kolaylaştırır.
Konaklama ve Yemek: Otel rezervasyonları, restoran önerileri ve yerel yemekler hakkında bilgi sağlar.
Etkinlikler ve Turlar: Şehirdeki etkinlikler, turlar ve gezi seçenekleri hakkında bilgi verir.
Yerel Hizmetler:İhtiyaç halinde acil durum hizmetleri, sağlık hizmetleri veya kayıp eşya bulma gibi gerekli yönlendirmeleri sağlar.

TURİZM DANIŞMA BÜROSU

ADRES

 TELEFON

Gençlik Parkı Merkez Turizm Danışma Bürosu 

Gençlik Parkı No:10 Ulus. 06900 Ankara

 (0312) 324 01 01

Esenboğa Turizm Danışma Bürosu 

Balıkhisar Mah. Özal Bulvarı Akyurt/Ankara

 (0312) 398 03 48

YHT Gar Kütüphanesi ve Turizm Danışma Bürosu

Celal Bayar Bulvarı No: 55 Çankaya/Ankara

-