ANKARA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali


TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; Ocak 2017 tarihinde hayata geçen ve Türkiye'nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen, Türkiye'nin önemli kurum ve firmalarının paydaş olarak yer aldığı önemli bir uluslararası etkinliktir. 

2024 yılında Adana'da gerçekleştirilmesi planlanan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da paydaşı olduğu, bu yıl teknoloji yarışmaları arasında düzenlenecek olan 'Turizm Teknolojileri Yarışması', dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'te beşinci kez yerini almıştır. Festival kapsamında düzenlenen gösterilere, aktivitelere ve seminerlere ziyaret ücretsiz olup tüm vatandaşlarımıza açık olacaktır. 

👉 Festival ile ilgili detaylı bilgiye https://www.teknofest.org/ ve https://www.teknofest.org/en/ adreslerinden ulaşılabilmektedir.