“Türk Süsleme Sanatları ve Geleneksel El Sanatları Kursları Yönetmeliği” hükümleri doğrultusunda yürütülen milli kültürümüzü geliştirme faaliyetleri çerçevesinde kaybolmaya yüz tutan Türk Süsleme Sanatları ve Geleneksel El Sanatlarımızı yaşatmak, tanıtmak, tahribini ve yok olmasını önlemek, bu sanatları aslına uygun olarak öğretip eğitilmiş elemanlar ve ustalar yetiştirerek gelecek nesillere aktarılmasını ve istihdam olanağı yaratılmasını, kültür ve sanat sevgisinin yayılmasını sağlamak için Müdürlüğümüzce Türk Süsleme Sanatları ve Geleneksel El Sanatları kursları düzenlenmektedir.
Bugüne kadar İl Müdürlüğünün koordinesi altında, Tezhip, Ebru, Minyatür, Kaat-ı, Hüsn-i Hat, Sedef Kakma, Ahşap Oyma, Ciltçilik, Seramik, Vitray, Keçe Yapımı, Keçe Aksesuar, Çini, Gümüş Kazaz Örücülüğü toplam 14 ayrı branşta Türk Süsleme Sanatları ve Geleneksel El Sanatları kursları açılmıştır.
2019 yılında 14 branşta, 49 kurs ve 948 kursiyer eğitim almış olup, 2020 yılında da 7 branşta 37 kurs ve 486 kursiyerin eğitimleri devam etmektedir.
![DSC_1887.JPG DSC_1887.JPG](/Resim/331130,dsc1887jpg.png?0)
![20191128_124906.jpg 20191128_124906.jpg](/Resim/331124,20191128124906jpg.png?0)
![7912c3d0-2c1a-41a7-8abd-f71e976152ad.JPG 7912c3d0-2c1a-41a7-8abd-f71e976152ad.JPG](/Resim/331123,7912c3d0-2c1a-41a7-8abd-f71e976152adjpg.png?0)
![9843e7e2-f3a0-4370-9d61-8267e531ee71.JPG 9843e7e2-f3a0-4370-9d61-8267e531ee71.JPG](/Resim/331125,9843e7e2-f3a0-4370-9d61-8267e531ee71jpg.png?0)
![b8203ac8-8773-4b42-bb7b-6093767dcc37.JPG b8203ac8-8773-4b42-bb7b-6093767dcc37.JPG](/Resim/331126,b8203ac8-8773-4b42-bb7b-6093767dcc37jpg.png?0)
![c0ae662b-7945-4201-bd14-e6f5c4653615.JPG c0ae662b-7945-4201-bd14-e6f5c4653615.JPG](/Resim/331127,c0ae662b-7945-4201-bd14-e6f5c4653615jpg.png?0)
![Elif Hanım YARAR 1.jpg Elif Hanım YARAR 1.jpg](/Resim/331128,elif-hanim-yarar-1jpg.png?0)
![Elif Hanım YARAR4.jpg Elif Hanım YARAR4.jpg](/Resim/331129,elif-hanim-yarar4jpg.png?0)
![Güler Elhan Pazartesi Grubu 4.jpg Güler Elhan Pazartesi Grubu 4.jpg](/Resim/331131,guler-elhan-pazartesi-grubu-4jpg.png?0)
![IMG-20190627-WA0009.jpg IMG-20190627-WA0009.jpg](/Resim/331132,img-20190627-wa0009jpg.png?0)
![IMG-20200212-WA0019 (1).jpg IMG-20200212-WA0019 (1).jpg](/Resim/331133,img-20200212-wa0019-1jpg.png?0)
![indir (16).jpg indir (16).jpg](/Resim/331138,indir-16jpg.png?0)
![indir (28).jpg indir (28).jpg](/Resim/331137,indir-28jpg.png?0)
![indir (5).jpg indir (5).jpg](/Resim/331134,indir-5jpg.png?0)
![PHOTO-2020-02-27-14-52-05.jpg PHOTO-2020-02-27-14-52-05.jpg](/Resim/331135,photo-2020-02-27-14-52-05jpg.png?0)
![PHOTO-2020-02-27-15-28-47.jpg PHOTO-2020-02-27-15-28-47.jpg](/Resim/331136,photo-2020-02-27-15-28-47jpg.png?0)
![Serap ONUR 2.jpg Serap ONUR 2.jpg](/Resim/331142,serap-onur-2jpg.png?0)
![yalınkat vazo çalışması (1).jpg yalınkat vazo çalışması (1).jpg](/Resim/331139,yalinkat-vazo-calismasi-1jpg.png?0)
![Yasemin ŞENER 6.jpg Yasemin ŞENER 6.jpg](/Resim/331140,yasemin-sener-6jpg.png?0)
![yalınkat kesim.jpg yalınkat kesim.jpg](/Resim/331141,yalinkat-kesimjpg.png?0)