ANKARA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

27 EYLÜL DÜNYA TURİZM GÜNÜ KUTLU OLSUN

Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Dr. Kamil ÖZER, 27 Eylül Dünya Turizm Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı;

Her yıl 27 Eylül’de kutlanan Dünya Turizm gününün 2019 yılı teması “Turizm ve İstihdam: Herkes için Daha İyi Bir Gelecek” olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda Ülkemizin sunmuş olduğu zenginlikler ve ayrıcalıkların yanında nitelikli hizmet ve iş gücü sayesinde turizm sektöründe rekabet düzeyimiz daha da artacaktır. Turizmin potansiyelinden daha fazla yararlanabilmek, turizmi bir yaşam tarzı haline getirebilmek; sektörden her anlamda maksimum faydayı elde etmek açısından son derece önemlidir.

Dünya Turizm Örgütünün bu kapsamda tema olarak belirlediği insanların yeteneklerine yapılan yatırımın artırılması, çalışma kurumlarına yatırımın artırılması ve sürdürülebilir çalışmalara yatırımın artırılması hedeflerine ulaşılması için Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak sektör paydaşlarımızla iş birliği içerisinde çalışmalara devam ediyoruz.

Turizmin ulusal ekonomilere katkısının yanı sıra uluslararası kültürel ve toplumsal iletişimi sağlayıcı ve bütünleştirici rolünün tüm dünyada egemen olması dileğiyle 27 Eylül Dünya Turizm Günü’nü kutlar ve tüm turizm paydaşlarımıza başarılar dilerim.